Dwa razy na podium

W tym roku sołectwo naszej gminy, Kuźnia Nieborowska, udowodniła, że może mierzyć się z dużo większymi miejscowościami nie tylko w powiecie, ale i w całym województwie. Tegoroczne edycje cyklicznych konkursów rangi powiatowej i wojewódzkiej pokazały, że mały nie znaczy gorszy i słabszy.

W konkursie „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” komisję konkursową swym urokiem i spokojem zachwycił teren rekreacyjny znajdujący się przy ul. Kasztanowej, za który Kuźnia Nieborowska otrzymała II miejsce w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi i nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagród, w tym, cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród sołectw z terenu całego województwa, konkursie, odbyła się 24 listopada 2016 r. w Katowicach, gdzie podczas dorocznego Forum Sołtysów Bożena Koprjaniuk - Sołtys Kuźni Nieborowskiej oraz Aleksandra Skwara - Zastępca Wójta Gminy Pilchowice z rąk Stanisława Dąbrowy - Wicemarszałka Województwa Śląskiego odebrały nagrodę. 

Z kolei w konkursie „Powiat Przyjazny Środowisku” projekt pn. „Pamiętamy o kasztanowcach - edukacja ekologiczna i zagospodarowanie terenu wzdłuż alei kasztanowej w Kuźni Nieborowskiej” zapewnił I miejsce i środki w kwocie 2750 zł przeznaczone na jego realizację. 

W tym samym konkursie nagrodzone zostało również sołectwo Pilchowice  - za dwa projekty związane z zagospodarowaniem terenów zielonych przy ul. Rynek Zarząd Powiatu Gliwickiego przyznała mu wyróżnienia.

Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 30 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Gliwicach.