W dniu 19 października 2016 r. w Gminie Pilchowice odbyło się uroczyste spotkanie z jubilatami obchodzącymi w br. 50-lecie, 55-lecie, 60- lecie i 65 lecie pożycia małżeńskiego. Na tegoroczną uroczystość zaproszono 41 par.

Z okazji 50 rocznicy ślubu pary małżeńskie, które obchodziły Złote Gody zostały w trakcie uroczystości odznaczone MEDALEM ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczenia wręczył Parom małżeńskim Wójt Gminy Pilchowice Pan Maciej Gogulla wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Pilchowice Panią Agatą Mosiądz-Kramorz. Medale te są nagrodą dla par małżeńskich, które przeżyły wspólnie w jednym związku 50 lat.

zdjecie zlote gody

 

50 rocznicę ślubu ,,ZŁOTE GODY” obchodzili tym roku Państwo: Aniela i Michał KALETA,Elfryda i Ludwik BISMOR, Otylia i Walter WIKTOR, Krystyna i Józef ZIEMIAN, Urszula i Konrad KALNIK, Jadwiga i Eryk MIERA, Aniela i Józef BAJCER, Leokadia i Ernest GÓRECCY, Michalina i Krystian GAWLIŃSCY, Barbara i Rainera WOJTENEK, Elfryda i Franciszek HANOWSCY, Helga i Józef PRZYBYŁA, Krystyna i Wilhelm WLADARZ, Małgorzata i Paweł FOIT, Brygida i Helmut BOEHM, Irena i Rudolf MATYSIK

zdjecie szmaragdowe gody

55 rocznicę ślubu ,,SZMARAGDOWE GODY” obchodzili Państwo: Monika i Gotfryd KISZKA. Helena i Henryk MRASEK, Maria i Wilhelm BEKER, Gizela i Willibald MORGALLA, Renata i Jerzy KALETA, Małgorzata i Henryk KONOPKA, Barbara i Ludwik GARCORZ, Eleonora i Eryk BIAŁAS, Teresa i Dominik BŁANIK, Teresa i Erwin RDUCH, Sylwia i Reinhold ROGON, Gertruda i Wilhelm BARTECZKO, Maria i Józef KOŻUSZNIK, Maria i Paweł WILCZEK, Emilia i Ernest KRAFCZYK, Ingeborga i Wilhelm CHWOLKA .

zdjecie diamentowe gody

60 rocznicę ślubu ,,DIAMENTOWE GODY” obchodzili Państwo: Maria i Franciszek MICHALSCY, Regina i Stanisław BARTOSINSCY, Helena i Brunon KERNBACH, Hildegarda i Gerard OSMAŃCZYK .

65 rocznicę ślubu ,, ŻELAZNE GODY” obchodzili w tym roku Państwo: Brunhilda i Karol KOWOL, Aleksandra i Tadeusz PACIA, Lia i Oskar WINKLER, Gertruda i Sylwester DUDA, Matylda i Wiktor PIONTEK. Wszystkim Jubilatom, także tym, którzy nie mogli być obecni na uroczystości, składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje za dotrzymanie złożonej przysięgi małżeńskiej i życzymy długich lat życia w zdrowiu, zadowoleniu oraz doczekania kolejnych pięknych Jubileuszy.