"Serdecznie witam pielgrzymów, którzy przyjechali do naszej Gminy Pilchowice. Cieszymy się, że realizujemy marzenie Jana Pawła II, który kiedy inicjował Światowe Dni Młodzieży mówił, że jego marzeniem jest aby młodzi ludzie mogli się spotykać w jednym miejscu dla jednego celu - dla Boga. Dziękuję, że wybraliście Gminę Pilchowice jako przystanek w drodze do Krakowa" - takimi słowami przywitała pielgrzymów w sobotę Pani Aleksandra Skwara - Zastępca Wójta.

Festyn młodzieżowy, który odbył się w sobotę 23 lipca br. na "Młynówce" w Leboszowicach był okazją do spotkania młodzieży z Niemiec i Polski. Gościliśmy pielgrzymów z Drezna, Schoten, Norte-Osteroden. Młodzi ludzie bawili się do późnych godzin wieczornych przy zespole "Aeroplan" z Żernicy oraz muzyce, którą aranżował DJ "KAMTI".

Pełna relacja zdjęciowa z sobotniej imprezy: TUTAJ

 

Za przygotowanie festynu składamy serdeczne podziękowania dla Sołtysa Leboszowic - Pana Alfreda Wilczka, a także członków Rady Sołeckiej Leboszowic, którzy zadbali o doskonałe przygotowanie "Młynówki". Dziękujemy również Panu Bronisławowi Klimowiczowi, który ufundował tablicę pamiątkową, Panu Markowi Bogackiemu oraz Adamowi Erfurtowi - za zapewnienie słodkiego poczęstunku dla gości, a także właścicielom Pizzerii Caro za obsługę gastronomiczną w trakcie imprezy. Podziękowania należą się także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dzięki której możliwe było zorganizowanie występów muzycznych.