W niedzielę, 21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe. Lokale wyborcze będą czynne od godz. 7.00 do godz. 21.00. Będziemy decydować o tym, kto przez najbliższe 5 lat będzie nas reprezentować w gminie, powiecie i województwie. 

Dla mieszkańców to chyba najważniejsze wybory, gdyż to właśnie podczas wyborów samorządowych wybieramy ludzi, którzy mają realny wpływ na to, jak wyglądają i jak się zmieniają miejscowości, w których mieszkamy, pracujemy i odpoczywamy. I nie chodzi tu tylko o włodarzy gmin, czyli wójta i radnych gminnych, choć to ich spotykamy najczęściej i to do nich najczęściej zwracamy się ze sprawami, które są dla nas ważne. Podczas wyborów samorządowych wybieramy też radnych powiatowych i radnych Sejmiku Województwa. 

Wybór, kto będzie reprezentował mieszkańców w powiecie i województwie musi być równie dobrze przemyślany, gdyż na tych szczeblach administracji zapada wiele decyzji, które mają bezpośredni wpływ na otaczającą nas rzeczywistość (wśród tych najbardziej namacalnych wymienić można chociażby decyzje związane z inwestycjami w infrastrukturę drogową). 

A zatem drodzy Mieszkańcy Gminy Pilchowice, zachęcamy Was gorąco: idźcie na wybory, weźcie udział w głosowaniu. 

wybory2018