Zakład Doskonalenia Kadr „KOMAG” Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach rozpoczyna rekrutację do projektu pn.: „Spawacz MAG z uprawnieniami – kurs i staż dla absolwentów szkół zawodowych i techników” nr POWR.01.02.01-24-0037/15, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Dla osób pozostających bez zatrudnienia w wieku 18 do 24 lat, w tym zwłaszcza absolwentów szkół zawodowych i techników z terenu województwa śląskiego istnieje możliwości wzięcia udziału w projekcie i odbycia kursu zawodowego MAG 135 z egzaminem Instytutu Spawalnictwa poprzez m.in. doradców zawodowych / pośredników pracy. W projekcie przewidziano następujące formy wsparcia:
- kurs spawania MAG z egzaminem Instytutu Spawalnictwa (stypendium szkoleniowe w kwocie 964  zł + zwrot kosztów dojazdu + poczęstunek)
- poradnictwo zawodowe z psychologiem i inżynierem - spawalnikiem
- 3-miesięczny staż zawodowy (stypendium stażowe w kwocie  4800 zł netto + zwrot kosztów dojazdu + odzież robocza)
- gwarancja zatrudnienia po zakończonym stażu w firmach branży maszynowej dla 50% uczestników projektu na okres min. 3 miesięcy
Rekrutacja trwa w okresie 3 października do 2 grudnia 2016 roku.

 W przypadku dodatkowych pytań lub chęci odbycia spotkania w sprawie projektu prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Panią Marzeną Fołda lub asystentem koordynatora projektu Panią Justyną Juroszek pod numerem telefonu 32 23 74 820 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszelkie informacje o projekcie możecie Państwo znaleźć pod adresem: www.zdk-komag.pl w zakładce „Projekty unijne”